Resultater

Stillingen i året golfer 2017.
Der gives følgende pointfordeling til de 10 bedste i hver turnering 25,18,15,12,10,8,6,4,2,1.
(Ved parturneringer gives fuldt point til begge spillere)

  NatgolfÅbningaprmajPar juniGolf&GrilljuliaugPar sepsepoktAfslutningTotal
ThomasKjær252582518182542511210196
ChanetteThomsen1801501561222521018123
BrunoFrederiksen15124810151515151200121
ErlingMetzsch060182525001210815119
IreneFrederiksen84184101586151808114
SørenFærløv082515120102518000113
JesperMøller0061015801208152599
MortenFærløv0150121200018025082
IsabellaThomsen001001818188060078
MortenPedersen100121810600418675
JyttePoulsen12100025800000055
MichaelKjærsgaard000001001801501255
HenningOlczyk020082540006045
SaraMetzsch0002012000250039
BentAndersen018060000000024
RandiMetzsch0000012001200024
SørenThomsen002006010000018
ErnaFrandsen00006400000010
OleFrandsen00006400000010
PeterPetrolo0100000000001
JanChristiansen0010000000001

 

Stillingen i klubmesterskab 2017
Slagspil
De 2 bedste resultater tæller.
Der kåres en Klubmester hos Damer og Herrer

  MajJuliSeptemberTotal
Damer:
ChanetteThomsen08683169
IsabellaThomsen08388171
IreneFrederiksen1029993192
SaraMetzsch114088202
Herrer:
ThomasKjær666477130
JesperMøller87083170
Morten PPedersen969379172
ErlingMetzsch85091176
BrunoFrederiksen968988177
SørenFørløv100990199
Print Friendly, PDF & Email