Resultater

Stillingen i året golfer 2017.
Der gives følgende pointfordeling til de 10 bedste i hver turnering 25,18,15,12,10,8,6,4,2,1.
(Ved parturneringer gives fuldt point til begge spillere)

  NatgolfÅbningaprmajPar juniGolf&GrilljuliaugPar sepsepoktNatgolfAfslutningTotal
ThomasKjær252582518182542511200186
BrunoFrederiksen151248101515151512000121
SørenFærløv0825151201025180000113
IreneFrederiksen841841015861518000106
ChanetteThomsen1801501561222521000105
ErlingMetzsch060182525001210800104
MortenFærløv01501212000180250082
IsabellaThomsen0010018181880600078
JesperMøller0061015801208150074
MortenPedersen1001218106004180069
JyttePoulsen121000258000000055
HenningOlczyk0200825400060045
MichaelKjærsgaard000001001801500043
SaraMetzsch00020120002500039
BentAndersen0180600000000024
RandiMetzsch00000120012000024
SørenThomsen0020060100000018
ErnaFrandsen000064000000010
OleFrandsen000064000000010
PeterPetrolo01000000000001
JanChristiansen00100000000001

 

Stillingen i klubmesterskab 2017
Slagspil
De 2 bedste resultater tæller.
Der kåres en Klubmester hos Damer og Herrer

  MajJuliSeptemberTotal
Damer:
ChanetteThomsen08683169
IsabellaThomsen08388171
IreneFrederiksen1029993192
SaraMetzsch114088202
Herrer:
ThomasKjær666477130
JesperMøller87083170
Morten PPedersen969379172
ErlingMetzsch85091176
BrunoFrederiksen968988177
SørenFørløv100990199
Print Friendly, PDF & Email